1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı oylamak istermisiniz?)
Loading...

Başakşehir Petek Temizleme

Başakşehir petek temizleme

Peteklerinizde ısınma sorunu yaşanıyorsa, muhtemelen petek temizliği yaptırmadınız. Gecikmeden peteklerinizi temizletmenizi tavsiye ediyoruz. Isınma sorunu peteklerin ya hiç ısınmaması ya da bazı yerlerinin ısınmaması şeklinde oluyorsa, peteklerin içinde kireçlenme olmuş, atıklar birikmeye başlamıştır. Bunlar temizlenmezse aynı zamanda yakıt giderlerinizde artar. Başakşehir petek temizleme servisimiz sizlere her zaman destek olabilir. Ustalarımız yeni yöntemlerle peteklerinizi yerinden sökmeden temizler. Petek temizleme makinesi tesisata bağlanır. İçerde petek temizleme kimyasalı verilerek kireçlenme tamamen temizlenir. Bunu belirli zamanlarda yaptırmadığınızda ısınma sorunuyla karşılaşırsınız. Çünkü su bekledikçe içerde kireçlenmeyi her zaman yapar. Bazıları kalorifer tesisatını kullanmadığı zamanlarda içerideki suyu boşaltır. Kış geldiğinde suyu yeniden tesisata basar. Ancak bu daha sakıncalı bir durumdur. Çünkü yeni konulan suyun içindeki oksijen daha fazladır ve daha fazla kireçlenme etkisi gösterir. Ayrıca suyun içindeki tortular, çamur kalıntıları da fazla olur. Bu nedenle böyle bir yolu tavsiye etmiyoruz. En doğrusu her yıl petek temizliği yaptırmanızdır.

Petek temizliği ne zaman yapılmalı?

Peteklerde ısınma sorunu varsa, acil olarak petekler temizlenmelidir. Ancak böyle zor bir durumda kalmak istemiyorsanız, her yıl temizlik işlemini yaptırın. Gerek alüminyum peteklerde, gerekse yerden ısıtmalı tesisatlarda her sene kış gelmeden petekler temizlenmelidir. Kış gelmeden oldukça yoğun olan Başakşehir petek temizleme servisimizden hemen randevu alabilirsiniz. Belirlenen zamanda ustalarımız petek temizliği için evinize gelsin, petekleri sökmeden temizlesin. Peteklerin bu yöntemle ne kadar kolay temizlendiğini sizlerde görün.

Özel petek temizleme makinesi kullanan ustalarımız, petek temizleme kimyasalını peteklerin içine nüfuz ettirmekte ve temizliğini yapmaktadır. Tesisata bağlanan makineyle birlikte kombi 40-45 derecede çalıştırılıyor. Kimyasal tesisatın içinde dolaştırılarak, kireçlenme gideriliyor. Peteklerle birlikte borulardaki kireçte temizlenmiş oluyor. Temizlik sırasında kullanılan makine sayesinde içerdeki atık maddelerde temizlenmiş oluyor. Bu nedenle sadece kimyasalla yapılan petek temizliğine rağbet etmeyin. Çünkü bu yöntemde ustalar peteklerinizi sökerek temizlik yapar. Bu yüzden borular temizlenmez, petekler söküldüğü için üreticisinin garantisi biter ve içerdeki atık maddelerde temizlenmediğinden tesisatın içinde kalmaya ve ısınma sorunu oluşturmaya devam eder. Petek temizliği servisimiz tarafından yapıldığında sadece 1 saat içinde tamamlanır. Evinizde telaşa gerek kalmadan kışa hazırlanmış olursunuz.

Petek temizleme kimyasalı

Petek temizliğinde oldukça önemli bir yeri olan petek temizleme kimyasalı kolayca petekleri temizler. Suyun etkisiyle meydana gelen kireçlenme bu kimyasal sayesinde, peteklerinize zarar vermeden temizlenir. Bu kimyasallar sadece profesyonel kullanım içindir. Petek temizleme makinesi ile tesisata verilen kimyasal madde, içerde tabaka halindeki kireçleri kolayca temizler. Eğer her yıl düzenli olarak petek temizliği yapılırsa, temizlik işlemi de daha kolay şekilde tamamlanır. Başakşehir petek temizleme firması arıyorsanız,  hemen servisimize ulaşabilirsiniz. Ustalarımız kombi bakımıyla birlikte petek temizliğini yaparak sizleri en iyi şekilde kışa hazırlar.